Laboratuvarlar

Kalite Laboratuvarı

Uluslararası standartlar ve müşteri özel istekleri kapsamlarında hassas üretimler yapılmaktadır. Üretim kabiliyetlerimiz, ürün performanslarımız aldığımız kalite belgeleri ve müşteri denetimleriyle belgelenmiştir. Ürünlerimiz dünyada tüm kıtalara gönderilmekte ve ülkelere özel standartları karşılayacak şekilde üretilmektedir.
Belirlemiş olduğumuz ilke doğrultusunda, tamamen entegre tesisimizde yapılan ürünlerimizde kalite konusunda en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 27001 Kalite yönetimi sistem belgelerine sahip olan firmamız, kalite yönetim süreçlerini entegre yönetim sistemleriyle yürütmekte ve denetlemektedir.

Yeni Ürün Devreye Alma sürecimiz, uzman kadro tarafından yürütülmekte olup, müşteri talepleri detaylı olarak incelenmekte ve değerlendirilmektedir. Yeni Ürün Devreye alma sürecinde, projeye özel toplanan proje ekibi tarafından teklifler incelenerek yatırım planları, kontrol fikstür, aparat, personel gibi ihtiyaçlar belirlenerek proje yatırımları yapılmaktadır.

Girdi Muayene ve Proses Kalite:

Proje aşamalarında belirlenen, ürüne ve üretime etkisi olan malzemeler için girdi kalite kontrol kriterleri belirlenerek, kontroller yapılmaktadır. Yazılım sistemimiz üzerinden kontrol sonuçları kayıt altına alınmaktadır. Giriş kalite kontrol onayı olmayan malzemelerin üretimde kullanımı sistemsel olarak engellenmektedir.
İzlenebilirlik:

Kullanılan hammaddeler, giriş kalite kontrol kapsamındaki malzemeler ve üretimden sevkiyata kadar olan tüm süreçler, hammadde, yardımcı malzeme ve operatör bazında izlenebilirliği sistemsel olarak takip edilmektedir.

Yüzey İşlem Laboratuvarı

Fabrikamızda bulunan eloksal ve elektrostatik tozboya tesislerimizde, Qualicoad ve Qualanod spesifikasyonlarına uygun üretimler yapılmaktadır. Otomotiv sektörü, mobilya sektörü, beyaz eşya, inşaat sektörü ve diğer endüstriyel alanlarda kullanılan ürünlere yüzey işlemler yapılmaktadır.

Laboratuvarımızda IATF 16949 Otomotiv Kalite Yönetim sistemleri standartları uygulanmaktadır.

Yüzey İşlemler Laboratuvarımız uluslararası standartları karşılayacak kapasiteye ve yetkin personellere sahiptir. Laboratuvar süreçlerimiz, aldığı belgeler ve müşteri denetimleriyle yetkinliğini ispatlamıştır.

Proseslerimiz ve ürünlerimiz laboratuvar kontrol ve analizleriyle garanti altına alınmaktadır.

Laboratuvarımızda; Üretimlerin doğruluğunu ve yüzey işlem ömürlerini garanti altına almak adına, günlük olarak eloksal ve toz boya tesisinde 100’ün üzerinde test ve analiz yapılmaktadır.

Çevreye duyarlı olan firmamız; ROSH ve REACH gerekliliklerini yerine getirmektedir.

Laboratuvarımızda, çalışan sağlığı her zaman ön planda tutulmaktadır. Buna bağlı olarak çalışma kurallarımız, koruyucu ekipmanlarımız ve laboratuvar ortam koşullarımız İSG kuralları çerçevesinde oluşturulmuştur.

AR-GE Laboratuvarı

Fabrikamız bünyesindeki AR-GE laboratuvarımızda, alüminyum billet tane yapısı, mikro sertlik, üretim verimlilikleri gibi konuların çalışmaları yapılmaktadır. TÜBİTAK projeleri kapsamında çalışmalar yapılmaktadır.

GALERİ

Diğer Üretim Alanlarımız