Eloksal

Eloksal işlemi, Alüminyum ürünlerin yüzey kimyasını değiştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Alüminyum ürünlerin yüzeyini korozyona karşı korur, estetik görünüm sağlar, çizilmeye karşı direnç kazandırır ve mevcut en dayanıklı yüzey kaplama tekniklerinden biridir.

Eloksal tesisimizde gerçekleştirilen işlemler, ömür boyu, UV dayanımı ve renk kalıcılığı gibi özellikleri ile Avrupa QUALANOD şartnamesi ve TSE garantisi altındadır.

Renk Kartelamız:

Üretim tesisimiz son teknolojiye sahiptir ve 2000 mm ile 7500 mm arası profiller işlenebilmektedir. Havuzlarımızda standart renklerimizin yanı sıra opsiyonel renk çalışmaları yapılmaktadır.

Eloksal tesisimiz, yıllık 24.000 ton kapasitesi ve tam otomatik sistemiyle sektörün lider yüzey işleme tesisidir. Çevreye ve insan sağlığına duyarlı olan firmamız; ROSH ve REACH gereksinimlerini karşılar.

Özel Eloksal Tesisimiz
Alüminyum profillerin ve parçaların ağırlığı, paslanmaz çeliğe oranla çok daha azdır. Ayrıca işleme zahmeti ve maliyeti paslanmaz çeliğe oranla daha avantajlıdır. Bu sebeple; aşındırıcı özelliği olan sıvılara karşı, makine parçalarında, savunma sanayisinde, havacılık ve otomotiv gibi daha birçok alanda özel veya sert eloksallı alüminyum malzemelerin kullanılması tercih edilir.

2021 yılı içinde kurulumunu tamamladığımız Özel Eloksal Tesisimiz yıllık 12.000.000 parça eloksallama kapasitesine sahiptir. Bu tesisimizde; 5 µm ile 80 µm kalınlığında, 400 HV sertliğe kadar ve talebe göre 500 – 1000 aralığında gloss değerine sahip sert ve özel eloksal işlemleri yapılabilir.

GALERİ

Diğer Üretim Alanlarımız

Laboratuvarlar

Alüminyum Dövme Tesisi

Alüminyum Kompozit Panel

Mekanik İşlem

Boyahane

Ekstrüzyon

Dökümhane

Kalıphane